Leczenie kotów wolnożyjących

Niemal każdego dnia dostajemy sygnały dotyczące kotów wolno żyjących – zarówno tych, które od dłuższego czasu są dokarmiane przez Wolontariuszy, jak i tych kotów, które w danym rejonie pojawiły się po raz pierwszy.

Sygnały dotyczą głównie kiepskiego stanu zdrowia kotów. Staramy się reagować jak najszybciej, tak by nie dopuścić do rozwoju choroby u danego osobnika, a tym samym do zarażania kolejnych kotów żyjących w danej populacji.

Najczęściej występujące choroby to koci katar, zapalenie górnych i dolnych dróg oddechowych, świerzb uszny, grzybice, kocia białaczka (felv), koci hiv (fiv)… Zdarzają się również ciężkie przypadki – np. kocięta chore na panleukopenię… Niezmiernie ciężko jest je wyleczyć, uratować, wirus dziesiątkuje populację, w której wystąpił… Ale walczymy ze wszystkich sił o każdego kociego malca….

Bardzo ciężkie przypadki to również koty po wypadkach komunikacyjnych, czy ofiary bestialskiego traktowania ich przez „ludzi”…

Staramy się nie odmawiać pomocy żadnemu zwierzęciu!

Koszty leczenia są ogromne… Nasze rachunki w lecznicach są ogromne i wciąż rosną. A trzeba zaznaczyć, że i tak jesteśmy traktowani przez „naszych” lekarzy BARDZO ULGOWO ze względu na wieloletnią współpracę z gabinetami… Rachunki opłacane są z darowizn wpłacanych na nasze konto przez ludzi dobrej woli, różnego rodzaju dotacji, które udaje się pozyskać oraz oczywiście z kwot, które udaje nam się zebrać z 1%…

Ty również możesz nam pomóc ratować kocie istnienia !!!
Każdy, nawet najmniejszy grosik ma znaczenie!


Nasz nr konta:
85 9396 0007 0017 0934 2000 0001
Zwierzęcy Telefon Zaufania

Link do aktualnie trwających zbiórek finansowych na rzecz naszych podopiecznych:
http://ztz.org.pl/?page_id=207