Prelekcje, Spotkania, Pogadanki

W rozmowach z dziećmi i młodzieżą staramy się poruszać wszelkie ważne tematy związane z naszym środowiskiem naturalnym, co w przyszłości będzie owocowało wrażliwością ekologiczną w ich dorosłym życiu. Staramy się uwrażliwiać dzieci i młodzież na krzywdę zwierząt bezdomnych. Uczymy, w jaki sposób na co dzień mogą pomagać im przetrwać.

Uczymy również świadomej opieki nad zwierzętami domowymi, prawidłowego ich żywienia, mówimy o konieczności stałych, regularnych wizyt u weterynarza z naszymi pupilami.

Poza szkołami często zwracamy się do mieszkańców Pomorza Zachodniego z apelem o pomoc w naszych działaniach. Każda informacja o lokalizacji dziko żyjących kotek pozwoli nam przeprowadzić działania takie jak kastracja i leczenie. Dzięki temu staramy się powstrzymywać niekontrolowany rozród dzikich zwierząt, a młode kocięta nie będą ginęły z głodu, zimna i chorób.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że koty żyjące w pobliżu naszych domów pełnią bardzo ważną funkcję. Dlatego poprzez rozmowy z mieszkańcami, wydawanie ulotek informacyjnych staramy się zwracać uwagę na to, że obecność kotów wolno żyjących chroni na sprzed szczurami i wszelkimi innymi gryzoniami, które nie zakładają gniazd i nie rozmnażają się w miejscach, gdzie bytują koty.

Często wystosowujemy również apele z prośbą o rozsądek przy wyprowadzaniu na spacer swoich domowych czworonożnych pupili.
Nieraz zdarza się, że puszczony luźno pies zagryza bądź poważnie okalecza dzikiego kota. Oszczędźmy tym zwierzętom bezsensownego cierpienia i bólu, przecież ich życie na ulicach wielkiego miasta jest wystarczająco ciężkie.
Niestety zdarza się również, że niektórzy właściciele specjalnie szczują swoje psy.
Należy tu jednak pamiętać, że takie działania są bezprawne!

Od 1997 r. z mocy nadanego prawa takie zachowania są karalne!

REAGUJEMY NA WSZELKIE SYGNAŁY, KTÓRE DO NAS DOCIERAJĄ!
Tępimy takie zachowania w społeczeństwie!

Nasza działalność jest możliwa tylko dzięki łańcuszkowi ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Wspólne działanie sprawi, że życie w naszej społeczności stanie się choć odrobinę lżejsze…

DLATEGO JEŚLI WIDZISZ COKOLWIEK NIEPOKOJĄCEGO CO DOTYCZY KRZYWDY WYRZĄDZANEJ ZWIERZĘTOM – REAGUJ!

Nasze numery telefonów :
668-251-139 – Ania
664-721-763 – Kasia
603-458-328 – Lucyna